tur_urla-enginar-festivali

Rağbet Arttıkça, Urla’da Fiyatlar da Yükseliyor ..

Yakın geçmişe kadar sakin bir yerleşim alanı olan Urla, son dönemde evlerin fiyatlarını yükseltecek kadar rağbet görmeye başladı. Ev fiyatlarının iki milyon liraya kadar yükseldiği ilçenin; Alaçatı Havalimanı projesi ve İzmir-İstanbul arasını 3,5 saate indirecek otoyolun tamamlanmasıyla, Avrupa’nın gözde kentleri arasında yerini almasına kesin gözüyle bakılıyor.

Talebin artmasıyla nispeten uzak noktalardaki evler de artık yüksek fiyatlarla satılırken, şehir merkezinde site içinde lüks daire fiyatına, Urla’nın köylerinde sadece duvarları olan taş evler rağbet görmeye başladı.

İki katlı, oturulamaz durumdaki bir taş evin 750 bin liraya alıcı bulduğu bölgede, Gülbahçe ve Barbaros köylerindeyse, sadece duvarları olan fakat; 300 bin liradan alıcı bulan evler var. İlgi gören taş evler, restore edildikten sonra 1.5-2 milyon lira arasında satışa sunuluyor.

Sadece Urla’da değil, çevre ilçelerdeki konutların da bir sene içinde % 25 civarında değerlendiğini belirten, bölgede faaliyet gösteren gayrimenkul uzmanları; “Ulaşım 3-4 saate indiğinde talep daha da artacak. Talep artışıyla fiyatlar da yükselecek.” görüşündeler.  Müteahhitler Urla’da çok stur_urla-enginar-festivaliayıda yeni projeye başlarken, yatırımcılar da özellikle buradaki ve Çeşme’deki gayrimenkullerle ilgileniyor.

Urla’yı öne çıkaran sebepler arasında; organik tarım ve üretici pazarlar, İzmir kent merkezine yakınlık, İstanbul-İzmir otoyolu, İzmir-Ankara hızlı tren, Alaçatı havaalanı ve Türkiye çapındaki büyük firmaların başlattığı lüks konut projelerinin yanı sıra, gastronomi turizmiyle, ünlü isimlerin yaz dönemi boyunca tatillerini bu bölgede geçirmesi gibi etkenler sayılıyor.

Kaynak: Hürriyet Egeli, www.emlakkolasiyonu.com

Benzer konu

konut9

Evini satanlara çifte takip geliyor!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, gayrimenkul alım satımı, kiralanması ile ilgili elektronik ortamda yoğun bir aktivite …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir