konut3

Gayrimenkul yatırımı hakkında doğru bilinen yanlışlar!

En kazançlı yatırım türlerinden biri olan gayrimenkul yatırımları hakkında kulaktan kulağa dolaşan söylentiler ve aslı olmayan efsanelerden dolayı birçok konuda doğru olduğu düşünülen yanlış bilgiler mevcut. İşte gayrimenkul yatırımı yaparken hatalardan uzak durmanıza yardımcı olacak o yanlışlar…

1. Ev Almak için Aylık Gelirinizin Yüksek Olması Gerekir

Ev satın almak konusunda devrim niteliği taşıyan konut kredilerinin kullanım oranı her geçen gün artıyor. Son dönemlerin en revaçta ödeme yöntemlerinden biri konut kredisi olsa da hala hakkında doğru bilinen yanlışlar bulunuyor. Bu yanlışların başında ise konut kredisi çekmek için yüksek bir aylık gelir gerektiği düşüncesi yer alıyor. Konut kredileri çekilecek olan miktara, faiz oranlarına, toplam ödeme süresine göre oldukça esnek ödeme planları içerdikleri için bu düşünce doğruyu yansıtmıyor.

2. Konuta Yatırım için Büyük Miktarlarda Birikiminiz Olmalı

Konut kredilerinden önce bu durum tamamen doğru iken günümüzde ise kısmen geçerliliğini koruyor. Konut kredisi çekilse dahi her zaman belirli bir peşinat ödeme ihtimali olduğu için yüksek miktarlarda olmasa da birikim gerekebiliyor. Ancak bu birikim miktarı geçmişte olduğu gibi satın alma tutarının tümünü karşılamak zorunda değil. Kısmi bir tutar yeterli oluyor.

3. Gayrimenkul Yatırımında Tanıdık Aracı Her Zaman Daha İyidir

Çoğu kişi tarafından konut, iş yeri, arsa gibi çeşitli gayrimenkul yatırımlarındaaracıların tanıdık olması her zaman için daha avantajlıdır diye düşünülüyor. Güvenilir, kurumsal ve geçmişi uzun yıllara dayanan emlak firmaları dışında emlak siteleri de bu düşüncenin hatalı olduğunu kanıtlıyor. Ulusal veya uluslar arası gayrimenkul şirketlerinden belirli standartlar dahilinde kaliteli hizmet alabileceğiniz gibi emlak siteleri sayesinde herhangi bir aracıya ihtiyaç duymadan kendiniz de kolayca dilediğiniz gayrimenkul seçeneğine ulaşabilirsiniz.

4. Geniş Ev Almak Her Zaman Daha Avantajlıdır 

Özellikle büyük şehirlerdeki nüfusun hızla artması, büyük şehir sayısındaki ani çoğalma ve yaşam şekillerindeki değişiklikler sonucu bu ön koşul günümüzde geçerliliğini yitirmiş şartlar arasında yer alıyor. Bu nedenle artık sadece büyük evler değil stüdyo tipi küçük daireler de sıklıkla yatırım aracı olarak kullanılıyorlar.

5. Ev Sahibi Olmadan Başka Bir Eve Yatırım Yapılamaz

Günümüzde kira öder gibi ev sahibi olunabildiği için geçerliliğini yitiren durumlar arasında ev sahibi olmadan başka bir eve yatırım yapılamayacağı düşüncesi de bulunuyor. Konut kredisi ile satın aldığınız evi, taksitleri devam ederken kiraya verebilir, kendiniz de kiradaki evinizde kalmaya devam edebilirsiniz. (Kaynak: Milliyetemlak.com)

Benzer konu

2_milyon_kiraci_

Ev sahibinin kiracı üzerindeki yaptırımı nedir?

Geçmişten günümüze kiracı olmanın zor olduğuna dair bir takım düşünceler söz konusuydu. Herhangi bir mülkü …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir