alacati-beach-resort (3)_66949

İzmir Alaçatı’ da Fiyatlar Uçtu…

Önceden Alaçatı, İzmir – Çeşme’ ye bağlı kendi halinde sessiz sakin yaşayan bir mahalle olarak görünürken, son 5-6 yılda buradaki gelişime ve değişime şapka çıkarmamak elde değil. Son zamanlarda Türkiye’ nin bir çok yerinde gayrimenkul sektörü büyük bir tırmanış içinde. Bu tırmanıştan Alaçatı’ da nasibini almış oldu.

Alaçatı’ da Arsa Kalmadı…

Yatırımcıların ve tatilcilerin Alaçatı’ yı keşfetmelerinden sonra bu bölgede satılık arsa ve arazi arayışı içine girmeleri ile birlikte artık burada satılık arsa ve arazi yok denilecek kadar az kaldı. Arsa metrekare fiyatları ise 4 ile 5 bin TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Neden Alaçatı?

Alaçatı’ da Yunanlılardan kalma, şirin cumbalı, taş evleri beldenin insanları buraya çekmesinde en etkili yapı taşı. Dar sokakları, arnavut kaldırımları Alaçatı’ ya ayrı şekilde mistik bir hava katarken, şehrin gürültülü ortamının burada olmaması, sessiz sakin bir belde olması da huzur bakımından insanları adeta bir mıknatıs gibi çekiyor. Bölgede insanların burada konaklama, tatil yapma, yeni evli çiftlerin burada balayı geçirmelerini sağlamak amacıyla yaklaşık 300 adet butik otel bulunmakta ve yenilerinin yapılmasına devam edilmektedir.

Sportif Alaçatı…

Alaçatı’ ya geldik… Çarşısını, pazarını, cafelerini, dar sokaklarını, şirin cumbalı evlerini gördük ama bir şey unuttuk galiba? Sörf tutkunlarının en uğrak yeri olduğunu da unutmamak lazım. Denizi ve rüzgarı sörf yapmaya oldukça elverişli olması sörf tutkunlarını hem tatil hemde sportif faaliyetlerini gerçekleştirmek için buraya gelmelerini sağlamaktadır. Ayrıca bölgenin sörf yolu üzerindeki projelerinin metrekare fiyatlarının ise 6 ile 10 bin TL arasında olduğunu da hatırlatmak gerekir…

Benzer konu

2_milyon_kiraci_

Ev sahibinin kiracı üzerindeki yaptırımı nedir?

Geçmişten günümüze kiracı olmanın zor olduğuna dair bir takım düşünceler söz konusuydu. Herhangi bir mülkü …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir