izmir genel 1

GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNÜN YENİ STARI: İZMİR

izmir genel 1   izmir genel 2

2016 yılı ülkemiz için yatırım yılı gibi geçerken İstanbul kadar gözleri üzerine çeken bir diğer ilimiz ‘İZMİR’ oldu. Yapımına devam edilen İzmir – İstanbul Otoyol Projesi, İzmir – Antalya Otoyol Projesi ve İzmir – Ankara Hızlı Tren Projesi , bu üç büyük kenti boyoz kenti olan İzmir’e 3,5 saat gibi kısa bir sürede bağlayacak.

Şehirler arası mesafeler bu denli kısalacak olması ise yatırımcıları İzmir’e çeken en büyük etken oldu. Kentte şuan inşaatı devam eden 15 bin konutluk proje var. Özellikle Bornova, Altındağ, Bayraklı, Çiğli, Karşıyaka, Gaziemir, Ulukent, Konak, Menemen, Torbalı, Narlıdere ve Çeşme lokasyonlarında 30 milyon TL ve üzerinde yatırım bedeli olan 52 konut projesi tüm hızıyla devam ediyor.
Özellikle İstanbul’un konut bakımından doygunluğa ulaşması, yapımına devam edilen İzmir – İstanbul Otoyol projesi ile iki şehir arası mesafenin 3,5 saate düşmesi gözleri İzmir’e çevirdi. Birbiri ardına hayata geçen projeler ile kentin silüeti değişirken, mimarisiyle İzmir’i renklendiren gökdelenleri, sosyal konut projeleri ile adeta bir şantiye kent oldu İzmir.

İl genelinde metrekare satış fiyatları ortalama 4 bin TL olurken, en düşük metrekare fiyatı bin 727 TL olarak Ulukent, 6 bin 387 TL ile Konak en yüksek metrekare fiyatı olan ilçeler. Bornova 17 proje ve toplamda 6 bin 104 konut sayısı ile ilk sırayı alırken ilçeyi, 16 proje ve 3 bin 999 konut ile Çiğli, 3 proje ve 905 konut ile Konak ve 4 proje 801 konut ile de Bayraklı takip etti. En az proje ise 2 proje ve 117 konut ile Narlıdere oldu.

 

Benzer konu

2_milyon_kiraci_

Ev sahibinin kiracı üzerindeki yaptırımı nedir?

Geçmişten günümüze kiracı olmanın zor olduğuna dair bir takım düşünceler söz konusuydu. Herhangi bir mülkü …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir