konut_projelerinden_ev_alirken_dikkat_edilmesi_gereken_6_nokta_h17197

Emlak Alımında Gayrimenkul Danışmanı Faktörü

Ülkemiz inşaat sektörünün gelişimi, beraberinde profesyonel konut pazarlama ve satış eksiğini de doğurdu. Konut pazarlamasında profesyonel firma ve kişilerin yeterli düzeyde olmayışı, konut satışı esnasında bir çok mağduriyet yaşanmasına neden olabilmektedir.

Barınma ihtiyacı en temel insan ihtiyaçlarından biri olduğunu düşünürsek ülkemizde pek çok kişi kira ödemek yerine küçük birikimleri ve konut kredisi sayesinde hayatı boyunca bir kere ev almak veya satmak durumunda kalmaktadır. Konut arayışı esnasında gerek kendi tecrübesizliği, gerekse fikir aldığı çevresinin tecrübesizliği, kişilerin konut alımında zarar etmelerine sebep olabilmektedir.

İyi Bir Gayrimenkul Danışmanı ne Fayda sağlar ?

İyi bir gayrimenkul danışmanı ve firması size zaman kazandırır. Kendinizi için en uygun daireyi ararken işinizden ve sosyal yaşantınızdan vakit ayırmak arayış içerisine girmeniz gerekir. Ama hayatınızda bir defa girdiğiniz bu arayışta ayırdığınız zaman yine de doğru karar vermeniz için mümkün olmayabilir. İyi bir gayrimenkul danışmanının işi bu olduğu için isteklerinize ve bütçenize göre en ideal konutu kısa zamanda size temin edebilir.

İyi bir gayrimenkul danışmanı sizi doğru bir inşaat firmasına veya konut projesine yönlendirir. İnşaat sektörünün gelişimine paralel olarak sektör içerisinde hiç faaliyet göstermemiş ama sektörden para kazanabilmek adına kısıtlı sermaye ile yap – sat işine girişenler, özellikle proje aşamasında satış yapmaya çalışarak finansman temin etme amacındadır ve bu sayede inşaatı tamamlamayı amaçlarlar. Bilgi ve finansman eksikliği sebebiyle yapılan bu girişimler pek çok kez zararla sonuçlanır ve proje aşamasında peşinat ve taksit ödeyen kişilerin mağdur olmasına sebep olur.

Çalışma bölgesine hakim bir gayrimenkul danışmanı, bölgesinde faaliyet gösteren inşaat firmalarına vakıf olacağı için sizin bireysel çabalarınız ile yapabileceğiniz araştırmanın ötesinde sizi doğru firmalara yönlendirerek birikimlerinizin heba olmasını önler.

İyi bir gayrimenkul danışmanı çalışma bölgesinin konut fiyatlarına hakim olduğu için bütçenize göre size en ideal seçenekleri bulma konusunda daha becerikli olacaktır. Eğer ev arayışınız bilginiz dışında bir lokasyonda ise kesinlikle profesyonel yardım almanızda fayda var. Alacağınız danışmanlığın karşılığı olan ücreti ödememek adına yapabileceğiniz yanlışlar size kat be kat fazla ödeme yapmanıza sebep olabilir.

İyi bir gayrimenkul danışmanı bankaların konut kredi oranlarını sürekli takip ettiği ve işlem yaptığı için en uygun konut kredisi seçeneği ile resmi işlemleri hızlı bir şekilde tamamlayabilir. Siz sadece aldığınız hizmetin keyfine varın.

İyi Bir Gayrimenkul Danışmanı Nasıl Bulunur?

Emlak pazarlaması alanında ki güvensizlik, emlakçı eşittir sahtekar intabası varken iyi bir danışman bulma konusunda sıkıntı ve güvensizlik yaşayabilirsiniz.

Sektöre giren, franchise yolu ile şubeleşen uluslararası firmalar bu mesleğin daha profesyonel, eğitimli ve bilgili insanlar tarafından yapılmasına imkan vermeye başladı. Kamu eğitim kuruluşları ve özel sektör eğitim firmalarının emlak pazarlaması, satışı vb. eğitimleri de nitelikli danışman yetişmesi konusunda faydalı olduğunu söyleyebiliriz. Henüz yeterli olmasa bile Devlet, çıkardığı ve şu anda yasalaşmayı bekleyen kanunlar sayesinde bu işin eğitimli, sertifikalı kişiler tarafından yapılmasına; daha doğrusu vasıfısız kişiler tarafından yapılmamasına imkan sağlayacak.

Teknolojinin gelişimiyle birlikte ürün ve hizmet araştırmasını dakikalar içerisinde yapabildiğimiz zamanımızda iyi bir gayrimenkul danışmanını da bu sayede bulabilirsiniz. Sadece emlak ilan sitelerinde ismini gördüğünüz değil, çalıştığı bölge konusunda sizlere internet ortamında bilgi ve tecrübelerini paylaşan kişileri radarınıza alabilirsiniz.Kişinin size faydalı bir alışveriş yaptırabilmesi için bilmesi lazım. İşine hakim, bölgesine hakim ve bunu her mecrada yansıtabilen bir isim, gayrimenkul danışmanı arayışınızda ilk tercihiniz olsun.

Benzer konu

2_milyon_kiraci_

Ev sahibinin kiracı üzerindeki yaptırımı nedir?

Geçmişten günümüze kiracı olmanın zor olduğuna dair bir takım düşünceler söz konusuydu. Herhangi bir mülkü …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir