nergiz-parki-nda-modern-donusum-8541298_x_o

Nergiz Parkı’nda Modern Dönüşüm

Karşıyaka’daki yeşil oranını artırmak ve mevcut alanları geliştirmek adına projeler üretenKarşıyaka Belediyesi, Nergiz Parkı’nı sil baştan yeniliyor. Sıradan bir parktan öte; hem çocuklar hem de yetişkinler için modern bir sosyal yaşam alanına dönüşecek olan park,Ramazan Bayramı’nın ardından törenle hizmete açılacak.

Bölge sakinlerden gelen talep ve öneriler de dikkate alınarak hazırlanan projeye göre, 2 bin 500 metrekarelik Nergiz Parkı’nın büyük bir kısmı yeşil alan olarak düzenlenecek. 3-6 yaş ve 6-12 yaş gruplarına yönelik iki ayrı oyun alanı yaratılacak. Zemini kauçukla kaplanan alanlar, çocukların çok seveceği yeni nesil oyuncaklarla donatılacak. Parka yetişkinler için de modern spor aletleri konulacak.

AĞAÇLARIN GÖLGESİNDE KEYİF

Pergola ve ağaçların gölgesinde, keyifli oturma üniteleri oluşturulacak. Fıskiye sistemli kuru havuzda ışık ve su gösterileri yapılarak alana görsel zenginlik katılacak. Parkta, ağaçları ve yeşili koruyan halkın simgelendiği bir heykel yer alacak. 100 metrekarelik alana inşa edilen binada ise Nergiz Mahalle Merkezi ile Mahalle Muhtarlığı faaliyet gösterecek. Binada, kafe ve engelli vatandaşların kullanımına uygun tuvaletler de bulunacak.

“VATANDAŞIMIZA KULAK VERDİK”

Hızla devam eden çalışmaları bürokratları ile birlikte yerinde inceleyen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Yenilenen yüzüyle Nergiz Parkı, İzmir‘in en modern parklarından biri olacak. Daha önce burası, oturma grupları ve oyuncakların olduğu düzensiz bir alandı. Parkın ortasında çay bahçesi gibi, muhtarımızın da kullandığı metruk bir bina vardı. Yeni planla çok daha fonksiyonel bir bina inşa ettik ve bina alanını yarı yarıya düşürdük. Burada faaliyet gösterecek olan Mahalle Merkezimiz ve Muhtarlığımız, artık çok daha modern ve kaliteli hizmet sunabilecek. İmar planında belediye hizmet alanı olarak görülen bu araziye 5 katlı bina yapabilirdik. Ancak halkın sesine kulak vererek, yeşili koruduk ve çok güzel bir park yaratmayı tercih ettik. Çalışmalarımızı en kısa sürede tamamlayıp halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.

Benzer konu

studyo_daire8

Küçük ev almanın 6 avantajı!

Nüfus yoğunluğunun artması, özellikle de büyük kentlerde konut sıkıntısını gündeme getiriyor. Bu nedenle yeni konut …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir