House_couple

Evlenirken çiftlerin dikkat etmesi gereken bir konu

House_coupleYeni evli çiftler konut satın almakta birçok faktöre dikkat etmelidir. Evlilik öncesi masraflar artığında, ev kurması, düğün masrafları derken maalesef bu zaman içinde en önemli konulardan bir tanesi de çoğu zaman çiftlerin ödemeleri ve borçlanma durumudur. Evlilik öncesinde veya ilk günlerinde kira yerine ev satın almak isteyen çiftlerin dikkat etmesi gereken ciddi hususlar önlerinde durmaktadır.

Yeni çiftlerimiz bazı zorlukları göze alırken, konut satın alma sırasında yaptıkları en büyük hataların başında sosyal ve aile baskılarından ötürü ihtiyaçtan daha büyük bir daireye sahip olma isteğidir. Bütçeyi aşan merkezi konumlara yönelmeleri ve doğru orantılı olarak farkında olmadan, çok daha yüksek borçların, kredi ödemelerinin altına girmeleridir.

Çiftlere konut satın aldıklarında ödenmesi gereken borcun, aylık gelirlerinin %35-40’ını geçmemesi önerilir. Geçeceği takdirde, vadelendirme süresiyle de doğru orantılı olmak üzere, daha sonraki yıllarda ciddi problemler yaşanabilir. (Alıntı Serhat Vural)

Bu süreçler yaşanırken çiftler bir gayrimenkul danışmanına mutlaka başvurmalıdır.

Ciddi, profesyonel bir gayrimenkul danışmanı ile çalışmak, yeni evlenecek çiftlere doğru yatırım yaptırarak mutlu, huzurlu ve güzel bir yaşamın kapısını aralayacaktır. Dışardan bakan, daha sakin düşünen çiftlerimize destek olan gayrimenkul danışmanları, sağlıklı kararlar için en büyük yardımcı olacaktır. Bütçeyi yönetmek, doğru kararı vermeyi sağlamak, alınacak olan evin iç ve dış özelliklerini bildirmek, sokağın, semtin gelecek ile ilgili son durumu, ev veya apartman ile ilgili ince detayları paylaşması ve buna benzer detaylarla ilgili çiftleri bilgilendirmesi satın alımında en doğru yol olacaktır.

 

Benzer konu

2_milyon_kiraci_

Ev sahibinin kiracı üzerindeki yaptırımı nedir?

Geçmişten günümüze kiracı olmanın zor olduğuna dair bir takım düşünceler söz konusuydu. Herhangi bir mülkü …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir