foca dikili

Sahil beldelerinde kritik düzenleme

foca dikiliİzmir’in kuzey aksındaki turistik ilçelerden Foça ve Dikili’de belediyelerden esnafı sevindiren bir hamle geldi.

Yaz aylarında gelen turistlerle birlikte nüfusu katlanarak artan ve yüz binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Dikili ve Foça’da canlı müzik yayın yasağı ve çevresel gürültü yönetmeliğine ilişkin önemli bir değişikliğe gidildi. İki ilçe belediyesi, işletmeciler ve tatilcilerin talebi doğrultusunda hazırlanan yeni değişiklik ile eğlence faaliyetleri için kritik düzenlemelerin altına imza attı.

Geçtiğimiz aylarda yeniden düzenlenen çevresel gürültü yönetmeliği ile gece 24:00-07:00 saatleri arasında getirilen canlı müzik yayın yasağı nedeniyle sezona sancılı giriş yapan turizmcilere belediyelerden iyi haber geldi.15 Haziran ile 15 Eylül tarihleri arasında Dikili ilçesinde gece 01:00’a dek, Foça ilçesinde ise gece 02:00’ye dek işletmeler canlı müzik yayına yapabilecek.

İzmir Valiliği tarafından onaylanan karar, hem yönetmelik gereği ticari açıdan sıkıntı yaşayan işletmeler, hem de ilçe ekonomisine can katan turistler için yaz ayları öncesinde doping etkisi yarattı.

Benzer konu

kira çarpanı

Kira çarpanı hesaplarken neler eklenir?

Gayrimenkullerin amortisman süresini belirlemede kullanılan değerlendirme kriteri “kira çarpanı” olarak adlandırılıyor. Kira çarpanı, gayrimenkullerin piyasa …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir