tramway3

İZMİR TRAMWAY PROJESİ-KARŞIYAKA HATTI

Tüm İzmirlilerin merakla takip ettiği Konak ve Karşıyaka Tramway Projelerinde çalışmalar devam ediyor. Kent içi trafiği rahatlatması öngörülen bu projenin kentimize güzellikler getirmesini diliyoruz.

tramway2Projenin Karşıyaka hattı 8.83km uzunluğunda ,14 duraktan oluşacak ve gidiş-geliş şeklinde çift hat olarak 17 araçla hizmet verecek şekilde planlanıyor.

tramway3Karşıyaka tramvayı, Alaybey’den başlayıp sahil tarafından Bostanlı İskelesi’ne, oradan da İsmail Sivri Sokak, Şehit Cengiz Topel Caddesi, Selçuk Yaşar Sokak ve Cahar Dudayev Bulvarı’nı takip ederek İzban Çiğli Depo Tesisleri yanında Mavişehir Banliyö İstasyonu’na gelecek. Tramvay hattı ile izban, vapur ve otobüslere aktarma da sağlayacak.

tramwayKarşıyaka’daki çalışmalar esnasında, Büyükşehir Belediyesi tescilli palmiye ağaçlarını koruyarak diğer araçları zarar görmeden taşıma kararı aldı. Bu kapsamda hat üzerinde kalan Karşıyaka sahil kara tarafındaki 19 adet turunç, 10 adet zakkum, 1 adet kıbrıs akasyası, 2 adet mimoza ile deniz tarafında Karşıyaka İskele’ye kadarki kısımda bulunan  4 adet okalüptüs, 10 adet selvi, 1 adet hurma, 1 adet alev ağacı, 2 adet akasya, 24 adet karabiber ve 12 adet mimoza ağacı, önümüzdeki günlerde özenle yerinden alınıp Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı fidanlığına taşınması planlanıyor.

Hat üzerindeki yerleşim yerlerinde, konut fiyatları ve talepleri, ticaret ve sosyal hayat üzerinde farklı etkileri olacaktır. Bölgedeki emlaklarınızın satış/kiralama/expertiz v.b. talepleriniz ile ilgili kurumsal ve profesyonel destek almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

www.startkeyabc.com

www.volkanyaman.net

 

kaynak: izmir.bel.tr, izmirimhaber.com

Benzer konu

2_milyon_kiraci_

Ev sahibinin kiracı üzerindeki yaptırımı nedir?

Geçmişten günümüze kiracı olmanın zor olduğuna dair bir takım düşünceler söz konusuydu. Herhangi bir mülkü …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir