villakent

Menemen Villakent

villakent

Villakent, İzmir merkeze 31 kilometre mesafede yer almaktadır.  Ada ve parsel bazında uygulanan farklı tiplerde seçeneklere sahip olan projede 1000 villa bulunmaktadır.

Villakent, deprem yönetmeliğine uygun birinci sınıf malzeme ile üretilen konutların sağlamlığı, kullanılan malzemelerin standartlara uygunluğu ve yeşil alanlarıyla, tüm alt yapı (elektrik, trafo, su, kanal, arıtma, telefon, internet) Ege-Koop tarafından inşaa edilmektedir.

Şehir stresinden sıkılmış, huzurlu ve dingin bir hayat isteyenlerin tercih sebebidir Villakent. Bir çok kişinin uzaklığı bahane etmesiyle hiç yakıştırılamayan sıfat maalesef ‘’Ölükent’’ olarak web sitelerinde ve blog yazılarından yer almıştır.  O yazılar hala listelerde üst sıradadır fakat tarihlerine bakacak olursak baya bir eskidir. Yani hükmünü tamamen kaybetmiştir.

Villakent’in girişinden başlayan huzur ara sokaklara kadar yayılmıştır. 4 mevsimin başka güzel olduğu yerdir Villakent. Gidilip görülmeden, görülüp orda zaman geçirmeden ön yargıları ortadan kaldırmak oldukça güçtür. Yeni yapılan çevreyolu merkeze olan mesafeyi zaman bakımından kısaltmış ve hızlandırmıştır. Yapılan seferler ile İzban’a ulaşım kolaylığı sağlanmıştır.

Yakın zamanda doğalgazın da gelmesi Villakent‘te yaşayan kitlenin ve yatırımcıların yüzünü güldürecektir.

Villakent’i orada yaşayan birinden dinlemeden yargılamanız hiç hoş olmadığı gibi üzücüdür. Orada yaşan kitlenin gerek kültür gerekse ekonomik düzeyi Villakent’i tercih etmelerinde üstün rol oynamaktadır. Bir alıntı yaparak yazıma devam etmek isterim.  Villakent’e yaşan bir bayanın başka bir blog yazısına gönderdiği yorum şu şekildedir;

‘’BİZ sabahları gökyüzünü görerek uyanıyoruz, kuşlarla birlikte, kurbağa seslerini duyarak yaşıyoruz. Evimizden çıktığımızda her biri meslek ve kariyer sahibi, eğitimli komşularımızın gülen yüzleriyle karşılaşıyoruz, istediğimiz saatte korkmadan sokakta dolaşabiliyor, bazen arabamızın, hatta evimizin anahtarını kapıda bırakabiliyoruz. Çocuklarımız trafik korkusu olmadan güvenle bisiklet binebiliyor, oynayabiliyor. birbirimizi kötü günde iyi günde yalnız bırakmıyoruz.

Sosyal hayatımız da var. Villakent‘in sımsıcak ortamında dostlarımızla sabahlara kadar süren sohbetler yapıyor, bazen de çılgınlar gibi eğlenerek yoruluyoruz. Fitness salonumuz, Tenis kortumuz, basket ve futbol sahalarımız var. Menemen’in güleryüzlü esnafından alışveriş yapıyor, her türlü bürokratik işimizi kolayca hallediyoruz. Çok sıkıldığımız zaman, 20 km. ötedeki Foça’da balık yiyor, deniz kenarında rakı keyfi yaşıyoruz. Ben Villakent’e gelene kadar sessizliğin sesi olduğunu bilmiyordum. Gerçekten çok etkileyici…Kısacası Biz şehre 25 km. mesafede, ama şehirin boğucu kirli havasından uzak, keyifle yaşıyoruz.

En güzeli de ne biliyor musunuz? Villakent İzmir’de bir mahalle, ama sadece BİZİM.. Herşeyini BİZİM yönettiğimiz, bizim şekillendirdiğimiz BİZİM CUMHURİYETİMİZ. Ve Biz burada yaşamayı seçecek, bizimle dost olmak isteyecek komşularımızı bekliyoruz. Gecikseler bile BİZ burada, onları bekliyor olacağız. Umarım sizi bir gün ağırlama fırsatımız olur da kendimizi tanıtabiliriz.’’

 

Gayrimenkul Danışmanı

Dinçer KARAKUZU

0554 609 72 80

 

09.03.2016

Benzer konu

2_milyon_kiraci_

Ev sahibinin kiracı üzerindeki yaptırımı nedir?

Geçmişten günümüze kiracı olmanın zor olduğuna dair bir takım düşünceler söz konusuydu. Herhangi bir mülkü …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir