wall-colors-living-room-which-come-in-shades-shortlisted-0-365

Hangi Oda Hangi Renk Olmalı?

#Startkey ABC Gayrimenkul aracılığıyla yeni bir ev aldınız /kiraladınız veya mevcut evinizi dekore edeceksiniz. İlk akla gelenlerden biri de duvarlarda kullanacağınız boya renkleridir. Renklerin bir dili ve enerjisi olduğuna inanılır. Renk uzmanlarının bu konudaki tavsiyeleri şu şekilde:

Salon evin en önemli bölümlerden biridir, ortak paylaşımlı bir mekandır, orta tonlarda renkler  tercih edilebilir. Bej ve  yıldız tozu olarak adlandırılan özel griler, ay taşı gibi çok açık bej, sarılar kullanılabilir. Eğer mavi derinliklerden hoşlanıyorsanız;  Mavi Sis, Gri Mavi, Derin Deniz maviler kullanabilirsiniz.

Salonda mobilya tercihleri ve dekoratif objeler renkli veya farklı renklerde tercih edilmişse açık gri, gri maviler ve vizon tonlar tercih edilmelidir.  Tam tersi, monokrom mobilyalar ve objeler renksiz/ yalın  ise daha koyu ve güçlü renkler tercih edilebilir.

Yatak odasında terapi renkleri tercih edilebilir, dinlendirici olmalıdır. Bulut Mavisi, Kadet Mavi, Opal, sıcak bej renkleri ideal seçimlerdir.

Koridorlarda  açık renk önerilir. Çünkü koridorlar tüm mekanları birbirine bağlar. Koridora fotoğraflarınızı panolarla monte edebilir veya özel yalın çerçeveler hatta sadece cam çerçeveler kullanabilirsiniz. Bu yüzden taş rengi, kobalt, kristal beyaz, grimsi tonlar ya da koyu antrasit, fümerol taş renkleri ,buz mavileri, bej serisi ve gri pembe, lila arasındaki açık ton renkler tercih edilebilir.

Çocuk odası aslında çocukların karakterleriyle yakından ilgilidir. Renk seçiminde klasik yaklaşımlardan uzak olmak önemlidir. Pembe mavi seçeneklerini fazla standarttır. Daha çok mint, turkuaz, aquatik renkler, tatlı bej tonları, kristal renkler tercih edilebilir. Tanımı net olmayan renk kullanımı, çocukların gelişiminde olumlu etkiler oluşturduğu ifade edilmektedir.

Mutfak, dinamizmi olan ve banyo da bu dinamizmi taşıyan mekanlardır. Doğal ve aquatic tonlar ya da sizin kimliğinize uygun seçimler uygun olacaktır. Kirli beyaz ile başlayıp krom sarısı, safran, mint, mavi, gümüşe kadar pozitif skaladaki renkleri tercih edebilirsiniz.

 

Kaynak:milliyetemlak.com

Benzer konu

2_milyon_kiraci_

Ev sahibinin kiracı üzerindeki yaptırımı nedir?

Geçmişten günümüze kiracı olmanın zor olduğuna dair bir takım düşünceler söz konusuydu. Herhangi bir mülkü …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir