kentsel_donusum

MÜTEAHHİT SEÇİMİ YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

muteahhit

Kentsel dönüşüm oranı ve hızlanması son günlerde bir hayli arttı. Çoğu mülk sahibi kentsel dönüşüm adı altında oturdukları veya kendilerine ait olan mülklerini müteahhide vermek istiyor. Peki müteahhit seçimi nasıl yapılmalıdır? Nelere dikkat edilmelidir? Sizleri bu konu hakkında bilgilendirmek gayrimenkul danışmanı olarak hizmet vermek vazifemdir.

Bir müteahhit seçilirken öncelikle acele edilmemelidir. Kendi istekleriniz oldukça önemlidir. Sonuçta yeni bir mülke geçiş yapacaksınız, her şey gönlünüzce olmalıdır. İsteklerinizi unutmamak için ve daha sonrasında kafanızı karıştırmaması için notlar almalısınız.

  1. Tek bir müteahhite bağlı kalmadan birkaç müteahhitlik firmasından teklifleri alınız. İsteklerinizi karşılamayacak olanları elemelisiniz. Kesinlikle şunu unutmayın ki her bölgenin emsal durumu farklı olabilir ve mülkünüzün bulunduğu konumun özellikleri yeni yapılacak olan mülkünüzü etkilemektedir.
  2. Seçtiğiniz müteahhit firmanın bakanlık tarafından verilmiş lisansının olup olmadığını mutlaka sorun ve araştırınız.
  3. Müteahhit firmanın bölgede yaptığı binanın olup olmadığını araştırın. Yaptığı yerleri gidip gezin. Yanınızda inşaat konusunda bilgili kişi bulundurmanız yapılan binanın işçilik kalitesini anlamanız için iyi olacaktır.
  4. Müteahhit firmanın finansman konusu hakkında bilgi sahibi olunuz.

    6. Müteahhit firmanın ekip ve ekipmanları hakkında bilgi alınız araştırınız.

  1. Güvenilir olduğundan emin olunuz.
  2. Size vermiş olduğu vaatleri ve anlaşma süresine mutlaka dikkat ediniz.
  3. Mülkünüzün net olarak teslim tarihini (mücbir sebebler dışında) sorunuz net bir cevap isteyiniz.
  4. Diğer firmalardan ayıran özelliğini iyice düşünüp kararınızı veriniz.
  5. Bir müteahhit firma, diğer firmalardan abartılacak kadar daha çok hak vereceğini beyan ediyorsa mutlaka çok dikkatli olunuz. Sonuçta o firma mülkünüzü ticaret amacıyla yapıyor. Malzemeden veya işçilikten ödün verecek düşüncesi aklınızdan çıkmasın.

Kaliteli bir yaşam ve sorunsuz bir kentsel dönüşüm süreci istiyorsanız özellikle Çiğli bölgesi için mutlaka bizlerden yardım alınız.

 

Dinçer KARAKUZU

Benzer konu

2_milyon_kiraci_

Ev sahibinin kiracı üzerindeki yaptırımı nedir?

Geçmişten günümüze kiracı olmanın zor olduğuna dair bir takım düşünceler söz konusuydu. Herhangi bir mülkü …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir